REKLAMA

Program Rodzina 500+ odbije się na rodzimej produkcji rolnej

  • Autor: SadyOgrody.pl
  • 16 marca 2016 10:05
Program Rodzina 500+ odbije się na rodzimej produkcji rolnej (fot.:pixabay.com)

- W odpowiedzi na pytanie jak wzrost dochodów rozporządzalnych w gospodarstwach domowych będący konsekwencją programu Rodzina 500+ wpłynie na konsumpcję owoców i warzyw w Polsce niezbędne jest uwzględnienie elastyczności dochodowej popytu na te produkty - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Jakub Olipra z Credit Agricole Bank Polska S.A.

- Elastyczność dochodowa popytu mówi nam jak zmienia się popyt na dane dobro w przypadku zmiany dochodu. Gdy elastyczność dochodowa popytu jest dodatnia oznacza to, że wzrost dochodów zachęca nas do zwiększenia konsumpcji danego dobra. Z kolei gdy jest ona ujemna wzrost dochodu prowadzi do spadku jego konsumpcji. Zgodnie z naszymi szacunkami w Polsce dodatnią elastycznością dochodową popytu charakteryzują się owoce południowe, orzechy oraz przetwory owocowe - podkreśla analityk.

Z kolei ujemna elastyczność dochodowa popytu ma miejsce natomiast w przypadku owoców krajowych. W przypadku warzyw dodatnia elastyczność popytu występuje w przypadku przetworów warzywnych, a ujemna w przypadku nieprzetworzonych warzyw.

Więcej na SadyOgrody.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA