REKLAMA

Przedsiębiorcy boją się wysokich opłat za wodę i ścieki

  • Autor: Portalspozywczy.pl
  • 07 czerwca 2016 09:57
Przedsiębiorcy boją się wysokich opłat za wodę i ścieki Zaporowe stawki odczują boleśnie tylko producenci działający na terenach ubogich w wodę (fot.:pixabay.com)

• Przedsiębiorcy w Polsce obawiają się wysokich opłat za wodę i ścieki.
• Resort środowiska planuje podwyżki, ale tłumaczy, że zaporowe stawki odczują boleśnie tylko producenci działający na terenach ubogich w wodę.

Przedsiębiorcy twierdzą, że wzrost opłat za wodę i ścieki może sięgnąć 500-600 procent. Ma to być efekt propozycji Ministerstwa Środowiska, które powinny być przyjęte przez Sejm jeszcze w tym miesiącu. Podobne rozwiązania próbował wprowadzić poprzedni rząd, ale miały one dotyczyć tylko firm energetycznych i hodowców ryb. Teraz projekt wrócił, ale rozszerzony o rolników, sektor spożywczy, chemiczny, papierniczy i cementowy.

Ministerstwo Środowiska tłumaczy, że te rozwiązania należy wprowadzić, aby wdrożyć unijną dyrektywę wodną. To z kolei pozwoli Polsce na otrzymanie dofinansowania z Komisji Europejskiej. Resort uspokaja też, że nowe rozwiązania dotyczą inwestorów, którzy zechcą budować zakłady odprowadzające dużo ścieków i zużywające dużo wody na terenach, gdzie jest jej mało.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA