REKLAMA

Przedsiębiorcy i pracodawcy krytykują rozwiązania ministerstwa finansów

  • Autor: PulsHR.pl
  • 09 marca 2016 12:39
Przedsiębiorcy i pracodawcy krytykują rozwiązania ministerstwa finansów - To niby MSP wywożą z Polski brakujące 100 miliardów? - pyta retorycznie Cezary Kaźmierczak. (Fot.: PTPW, Andrzej Wawok)

• Ministerstwo Finansów chce, by obniżyć dopuszczalną wartość transakcji gotówkowych pomiędzy przedsiębiorstwami do 15 tys. zł.
• Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak ostro krytykuje propozycję, nazywając ją korzystną jedynie dla sektora bankowego.

We wtorek (8 marca) rząd przyjął projekt zmian w ustawach o CIT i PIT. Zakłada on, że firmy, które płatności powyżej 15 tys. zł będą dokonywać gotówką, a nie przelewem bankowym, nie będą mogły zaliczyć ich do kosztów uzyskania przychodu.

Dotychczas gotówkowe płatności między przedsiębiorcami powyżej 15 tys. euro były zakazane, jednak za łamanie zakazu nie groziła żadna kara.

Więcej na PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA