REKLAMA

Przedsiębiorcy już mają zbiór zadań dla nowego premiera

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 07 grudnia 2017 22:34
Przedsiębiorcy już mają zbiór zadań dla nowego premiera Fot. MR

Zmiana na stanowisku premiera nie wynika z jakiegoś kryzysu. PiS doszedł do wniosku, że teraz ważniejsze są inne zadanie, które muszą realizować nowi ludzie – ocenia dla WNP.PL zmiany na stanowisku premiera Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Business Centre Club ma z kolei już trzynaście przykazań dla nowego szefa rządu.

W czwartek (7 grudnia) wieczorem premier Beata Szydło złożyła rezygnację z funkcji premiera. Na nowego premiera zostanie desygnowany Mateusz Morawiecki.

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców uważa, że zmiana na stanowisku premiera wynika ze zmiany priorytetów rządzącej partii - Nie jestem politykiem i nie znam się na polityce, ale wydaje mi się, że władze PiS doszły do wniosku, iż czas na nowy etap. Pewne sprawy społeczne, socjalne, te najbardziej pilne zostały bardzo ładnie zrealizowane przez rząd Beaty Szydło. Teraz jednak najwyraźniej zwyciężyła koncepcja, że na tym etapie ważniejsze jest wzmocnienie gospodarki, jej rozwój i za lepszego człowieka do realizacji tego celu uznano Mateusza Morawieckiego – twierdzi prezes ZPP.

- Ta zmiana premiera nie wynika z jakiegoś kryzysu czy afery. Po prostu do nowych zadań są nowi ludzie – podkreśla Kaźmierczak. – Nie można też, broń Boże, twierdzić, że poprzedni rząd źle działał dla gospodarki. Ani pani premier, ani minister Kowalczyk niż złego gospodarce nie zrobili, wręcz przeciwnie – dodaje prezes ZPP. 

Więcej: Cezary Kaźmierczak: Nowe zadania - nowy premier

Z kolei przedsiębiorcy z BCC stworzyli listę trzynastu głównych oczekiwań świata biznesu wobec szefa rządu. Zdaniem organizacji przedsiębiorców tymi sprawami należy się zająć w pierwszej kolejności.

Na pierwszym miejscu przedsiębiorcy wymieniają doprowadzenie do finału prac na Konstytucją dla biznesu - pakietu regulacji, który zawiera m.in. zasadę domniemania niewinności przedsiębiorcy i jego prawa do błędu. - Konstytucja dla biznesu powinna zapewnić bezpieczeństwo przedsiębiorcom, zwłaszcza w tak często i głęboko zmienianym systemie podatkowym. Słuszna walka z szarą strefą i nieuczciwą konkurencją, którą podjął rząd, przyniosła również zagrożenia dla uczciwych przedsiębiorców, którzy niejednokrotnie muszą bronić się przed nieuzasadnionymi oskarżeniami o udział w wyłudzaniu VAT – uzasadniają to oczekiwanie przedsiębiorcy. 

Czym jeszcze powinien pilnie zająć się nowy premier? Czytaj więcej: Przykazania BCC dla nowego premiera 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA