REKLAMA

Przedsiębiorcy ocenili plan Mateusza Morawieckiego

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.PL
  • 16 lutego 2016 19:18
Przedsiębiorcy ocenili plan Mateusza Morawieckiego Plan Morawieckiego przedstawiony przez wicepremiera i ministra rozwoju ma szansę stać się najbardziej ambitnym programem gospodarczym w Polsce. (fot.: shutterstock.com)

Przedsiębiorcy generalnie pozytywnie oceniają zaprezentowany we wtorek (16 lutego) przez Mateusza Morawieckiego Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Czekają na pierwsze rządowe projekty szczegółowych rozwiązań.

- Generalnie oceniam ten program pozytywnie - w tym sensie, że on się dość zasadniczo różni od podobnych programów przedstawianych w ostatnich latach (choćby tym, że jest oparty na realiach). Jego największa zaleta? Ma za zadanie rozwijać to, co już jest, zamiast - jak to w ostatniej dekadzie bywało - wymyślać, że w Przasnyszu stworzymy światowe centrum nanotechnologii - powiedział w rozmowie z wnp.pl Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).

Przyznał jednocześnie, że najbardziej zawiedziony jest z kolei tym, że jednym z głównych priorytetów programu nie jest odblokowanie polskiej gospodarki z nadmiaru przepisów, zbyt skomplikowanych podatków etc.

- To się gdzieniegdzie przewija w założeniach, ale nie jest na pierwszym planie. A właśnie tu mamy największe rezerwy, z tego można uzyskać największe korzyści - przekonuje Kaźmierczak. - Tym bardziej, że to już jest sprawdzone… Zrobił to kiedyś Wilczek - i mieliśmy prawdziwy przełom, który stworzył podwaliny pod rozwój gospodarczy.

Czytaj dalej na portalu WNP.PL

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Podatnik 2016-02-16 20:30:41
    Uwagi pod niewłaściwym adresem - neleży je kierować do tego kto rzeczywiście rządzi, a nie do tego kto tylko przedstawia swoje pobożne życzenia.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA