REKLAMA

Przemysł lotniczy jedną z kluczowych branż polskiej gospodarki

  • Autor: aw/pap
  • 28 kwietnia 2017 13:22
Przemysł lotniczy jedną z kluczowych branż polskiej gospodarki Adam Hamryszczak wziął udział w konferencji prasowej nt. targów Aerospace & Defense Meetings Central Europe (fot.PTWP)

Wielkimi krokami zbliżają się targi Aerospace & Defense Meetings Central Europe, które odbędą się w dniach 9-11 maja w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce. Będzie to jedna z największych imprez przemysłu obronnego i branży lotniczej.

Wiceminister podkreślił, że chodzi o innowacje zarówno procesowe, jak i produktowe i marketingowe.

"Chciałbym podkreślić, że przemysł lotniczy i te innowacje, które powstają w jego obrębie również są inspiracją dla innowacji w pozostałych sektorach polskiej gospodarki. Mam na myśli energetykę, również nie należy zapominać o przemyśle motoryzacyjnym czy kosmicznym" - wymieniał Hamryszczak.

Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl poinformował, że w targach lotniczych weźmie udział prawie 150 firm z blisko 25 krajów. Wśród nich będą - jak zaznaczył - tzw. gracze kluczowi, czyli firmy o markach światowych, m.in. Pratt&Whitney, PZL Mielec, Lockheed Martin, Airbus, Safran, Polska Grupa Zbrojeniowa.

Jak mówił, będzie to wydarzenie w branży lotniczej, które nie miało miejsca w Polsce, szczególnie w Polsce południowo-wschodniej.

"Nasze działania wynikają z obowiązków, jakie mamy w związku z tym, że jesteśmy jedynym województwem, które posiada inteligentną specjalizację lotnictwo i kosmonautyka" - podkreślił na konferencji marszałek.

Zwrócił też uwagę, że celem i zamiarem jest wzmożenie kooperacji w obszarze przemysłu lotniczego i kosmicznego w Europie Środkowo-Wschodniej. "Takie mamy położenie, to nas trochę predysponuje do tego, żebyśmy z takim obszarem geograficznie gospodarczym się stykali i taki też plan - jeżeli chodzi o ten obszar - został założony, kiedy mówiliśmy o rozpoczęciu przygotowań do tego spotkania" - mówił Ortyl.

Więcej czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA