REKLAMA

Przetarg: Agencja Mienia Wojskowego zarobi miliony na nieruchomościach

  • Autor: Newseria.pl/AT
  • 29 września 2016 08:59
Przetarg: Agencja Mienia Wojskowego zarobi miliony na nieruchomościach Byłe lotnisko wojskowe w Oleśnicy to prawie 350 ha pod inwestycje (fot.pixabay.com)

• W tym roku ze sprzedaży nieruchomości gruntowych i lokali Agencja Mienia Wojskowego chce uzyskać 300 mln zł.
• Na przełomie listopada i grudnia ruszy jedno z największych tegorocznych przetargów – na sprzedaż nieruchomości w Łodzi.
• Na obszar blisko 34 ha Agencja chce przyciągnąć inwestorów i deweloperów o charakterze magazynowym.
• W 2017 roku na sprzedaż zostanie wystawione było lotnisko wojskowe w Oleśnicy, czyli 350 ha pod inwestycje.

– W tym roku niewątpliwie największym wydarzeniem jest sprzedaż nieruchomości przy ul. Pryncypalnej w Łodzi. To nieruchomość pod składy, bazy logistyczne z własną bocznica kolejową, świetnie skomunikowana. Przetarg ruszy na przełomie listopada i grudnia – zapowiada w rozmowie z agencją Newseria Inwestor Zbigniew Prokopczyk, dyrektor Departamentu Marketingu w Agencji Mienia Wojskowego.

Nieruchomość położona jest w odległości ok. 800 metrów od ważnych traas o znaczeniu ponadlokalnym, czyli drogi krajowej nr 1 łączącej północ Polski (Gdańsk) z południem (Cieszyn) oraz drogi krajowej nr 14, czyli trasy wylotowej z Łodzi w kierunku Pabianic. Taka lokalizacja, w pobliżu głównych tras komunikacyjnych o znaczeniu ponadlokalnym, w odległości kilkunastu kilometrów od autostrady A2 łączącej Warszawę z Berlinem, może okazać się korzystna w kontekście prowadzenia na terenie nieruchomości działalności magazynowej lub przemysłowej.

– Liczymy na inwestorów z pierwszej trójki, może piątki inwestorów, deweloperów o charakterze magazynowym. Były również plany, aby powstał tam hub przeładunkowy towarów wysyłanych do Chin, to nawiązanie do koncepcji Jedwabnego Szlaku – wskazuje Prokopczyk.

Czytaj też: Nowelizacja ustawy o Agencji Mienia Wojskowego: Nie będzie konkursów na kierownicze stanowiska?

Cena wywoławcza łódzkiej nieruchomości przekracza 41 mln zł. Jeszcze więcej warta jest nieruchomość w Oleśnicy i – jak zapowiada przedstawiciel AMW – jej sprzedaż będzie największym wydarzeniem w 2017 roku.

– Byłe lotnisko wojskowe w Oleśnicy to prawie 350 ha pod inwestycje. Grunt ten występował już w kilku przetargach, konkursach na nieruchomość dla zagranicznych inwestorów. Brana była również pod uwagę przy poszukiwaniach dla firmy Jaguar – mówi dyrektor Departamentu Marketingu w AMW.

Agencja chce przyciągnąć dużych zagranicznych inwestorów, którzy ze względu na duży teren, mogliby przenieść do naszego kraju produkcję.

– Jeśli tylko będą potrzebowali nieruchomości w przedziale 100-350 ha, to jesteśmy na to przygotowani – przekonuje Zbigniew Prokopczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • skandal 2016-09-29 09:22:01
    SKANDAL: jeżeli wojsko nie potrzebuje terenu, który dostało od skarbu państwa to powinno go zwrócić, a nie sprzedawać i zarabiać na tym.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA