REKLAMA

Przetarg na śmigłowce dla Polski będzie powtórzony?

  • wnp.pl
  • Autor: WNP/JS
  • 15 stycznia 2016 15:35
Przetarg na śmigłowce dla Polski będzie powtórzony? trona rządowa negocjuje warunki umowy offsetowej z firmą Airbus Helicopters (Fot. Airbus Helicopters)

· Przetarg na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiego wojska nie został sfinalizowany.
· Strona rządowa negocjuje warunki umowy offsetowej z firmą Airbus Helicopters.
· Jej konkurenci nie stracili jednak nadziei na kontrakt.


Konkurenci firmy Airbus Helicopters nie stracili nadziei na kontrakt. Dlaczego? Dla portalu wnp.pl mówią o tym przedstawiciele firm zabiegających o zamówienie.

Tomasz Krysiński, wiceprezes ds. rozwoju i innowacji Airbus Helicopters zapewnia, że Polska ma być piątym filarem grupy w Europie - po Niemczech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Krzysztof Krystowski, wiceprezes zarządu Finmeccanica Helicopters, właściciela PZL Świdnik, jest przekonany, że do podpisania umowy nie dojdzie. - Wiemy, jak bardzo nieprawidłowo został przeprowadzony ten przetarg - powiedział nam Krystowski.

Natomiast Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec zapewnia, że zakład może wyprodukować rocznie 24 śmigłowce Black Hawk. A kiedy mogłoby zostać dostarczone pierwsze maszyny w wersji podstawowej?

Zobacz więcej na logistyka.wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Kibic 2016-01-16 18:53:18
    Do Obudź się Polsko!: Ocknij się i napisz to jeszcze raz, skróty myślowe za wielkie.
  • Obudź się Polsko! 2016-01-15 20:08:58
    Pochwała dla Antoniego Macierewicza nie rzuca słów na wiatr. W mojej ocenie należy się zająć niezwłocznie tzw.katastrofą Smoleńską, kto i dlaczego chciał wywołać konflikt międzynarodowy Rosja-Polska, wybuch nastąpił wewnątrz samolotu, kto więcej przybył wcześniej i detonował ładunek drogą radiową pod pełną kontrolą!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA