REKLAMA

Przez Brexit samorządy mogą nie dostać unijnych pieniędzy?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (AW)/AT
  • 04 października 2016 11:15
Przez Brexit samorządy mogą nie dostać unijnych pieniędzy? – Wkraczamy w decydującą fazę dyskusji o przyszłej polityce spójności - mówi Adam Struzik (fot.mazovia.pl)

• W przyszłym roku w Warszawie odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Komisji Polityki Spójności Terytorialnej i Budżetu (COTER) Komitetu Regionów.
• Około 300 samorządowców z całej Unii Europejskiej będzie dyskutować nad kształtem polityki spójności po 2020 r.

O zorganizowanie posiedzenia komisji COTER na Mazowszu zabiegał marszałek Adam Struzik.

– Wkraczamy w decydującą fazę dyskusji o przyszłej polityce spójności. To jedna z najważniejszych polityk Unii Europejskiej, z której korzystają regiony, samorządy, ale też cały obszar przedsiębiorczości czy sfera naukowo-badawcza. Mówimy o środkach finansowych, które Polska otrzymywała w poprzednich okresach programowania i otrzymuje w tej chwili, zarówno w ramach regionalnych programów operacyjnych, jak i programów krajowych na lata 2014-2020. Po decyzji Wielkiej Brytanii o wyjściu z Unii Europejskiej znajdujemy się w trudnej sytuacji. Czeka nas niełatwa dyskusja o tym, jak będzie wyglądała polityka spójności po 2020 r., jak Brexit wpłynie na poziom budżetu unijnego, ale też jakie będą zasady przydziału środków europejskich. Jako przedstawiciele regionów jesteśmy bardzo zaangażowani w tę dyskusję – podkreśla marszałek Adam Struzik, członek Komitetu Regionów.

Czytaj też: Theresa May ujawniła szczegóły Brexitu. Kiedy Wielka Brytania opuści UE?

Jak dodaje, samorządom zależy na tym, aby nie doszło do gwałtownego przerwania strumienia środków finansowych, które dla Polski w ciągu ostatnich dwunastu lat oznaczały olbrzymi postęp cywilizacyjny.

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA