REKLAMA

PSL: 50 tys. dla każdej gminy na 100-lecie niepodległości

  • Autor: PAP/AT
  • 08 stycznia 2018 15:47
PSL: 50 tys. dla każdej gminy na 100-lecie niepodległości To mają być uroczystości powszechne dla wszystkich, nie dla wybranych - podkreślił Kosiniak-Kamysz (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.kosiniakkamysz.pl)

PSL chce, by każda gmina w Polsce otrzymała przynajmniej 50 tys. zł. na uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

We wtorek (9 stycznia) rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie zajmą się projektem budżetu na 2018 rok.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na poniedziałkowym (8 stycznia) briefingu w Sejmie zapowiedział, że we wtorek PSL zgłosi poprawkę do budżetu, która przewiduje przyznanie każdej gminie w Polsce przynajmniej 50 tys. zł na uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj też: Obchody stulecia niepodległości Polski: Wydarzenia i terminy

"To mają być uroczystości powszechne dla wszystkich, nie dla wybranych, nie tylko przy pomnikach w Warszawie i w największych miastach w Polsce, ale w najmniejszej polskiej wsi, w najmniejszej polskiej gminie" - mówił lider PSL.

Według niego przeznaczenie tych pieniędzy gminom "to wielka inwestycja w patriotyzm, w lekcje historii, pikniki patriotyczne". "W takie świętowanie powszechne dla wszystkich, nie dla wybranych, gdzie będą też przedstawieni bohaterowie Polski lokalnej" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA