REKLAMA

PSL: Budżet na 2017 r. kontrowersyjny i nie do przyjęcia

  • Autor: PAP/AT
  • 19 października 2016 13:46
PSL: Budżet na 2017 r. kontrowersyjny i nie do przyjęcia Większość parametrów przyjętych w projekcie budżetu nie ma nic wspólnego z przyjętymi celami polityki budżetowej - powiedziała Tokarska (Genowefa Tokarska, fot.genowefatokarska.pl)

• PSL nie poprze projektu budżetu na 2017 r. - poinformowała w Sejmie podczas debaty budżetowej w imieniu klubu PSL Genowefa Tokarska.
• Oceniła, że projekt nie daje gwarancji stabilności finansów publicznych i szans na wzrost gospodarczy.

"Rząd rozmija się z prawdą pomiędzy stawianymi celami polityki budżetowej a planowaną realizacją budżetu i to zarówno po stronie dochodowej, jak i wydatkowej. Większość parametrów (...) przyjętych w projekcie budżetu nie ma nic wspólnego z przyjętymi celami polityki budżetowej" - powiedziała Genowefa Tokarska.

"Projekt nie daje żadnych gwarancji dla stabilności finansów publicznych i szans na wzrost gospodarczy kraju" - dodała.

Za "kontrowersyjny i nie do przyjęcia" posłanka PSL uznała zapisany w projekcie deficyt budżetu państwa. "To rekordowa wartość, nienotowana dotychczas w historii Polski" - podkreśliła.

Więcej o budżecie na 2017 r. czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA