REKLAMA

PSL: to PiS chce sprywatyzować Lasy Państwowe

  • Autor: PAP
  • 24 września 2015 14:16
PSL: to PiS chce sprywatyzować Lasy Państwowe Spór o Lasy Państwowe nie wygasa

Poseł PSL Stanisław Żelichowski uważa, że PiS tworząc mity o rzekomym zamiarze prywatyzacji lasów, sam nie stara się potencjalnej prywatyzacji przeciwdziałać. Polityk przekonuje, że w perspektywie PiS chce lasy sprywatyzować.

- Póki PSL ma coś do powiedzenia w tej sprawie, póty lasy państwowe będą państwowe - powiedziała Urszula Pasławska, posłanka i wiceprezes PSL na czwartkowej konferencji prasowej.

Politycy PSL odnieśli się w ten sposób do środowej sejmowej debaty na temat poselskiego projektu noweli o lasach. Koalicyjne kluby PO-PSL proponują wpisanie do ustawy zakazu prywatyzacji lasów, z kolei PiS twierdzi, że Platforma i ludowcy destabilizują sytuację w tym przedsiębiorstwie i chce odrzucenia projektu.

Żelichowski zaznaczył, że w chwili kiedy PiS zaczął "zbierać podpisy po kościołach, przeciwko prywatyzacji lasów" to cztery kluby parlamentarne - dwa koalicyjne i dwa opozycyjne "uznały, że lasy nie zasługują na to, żeby nimi grać" i postanowiły wpisać do konstytucji zakaz prywatyzacji lasów państwowych.

PiS nie chciał konstytucyjnej ochrony Lasów Państwowych

- Sądziliśmy, że w ślad za tym - PiS skoro zbierał podpisy w tej samej sprawie - poprze ten projekt - powiedział. - Okazało się, że koledzy z PiS zagłosowali przeciwko temu projektowi - dodał.

Z kolei poseł PSL Marek Gos zaznaczył, że lasom "dzisiaj nic nie grozi", i że jak nigdy dotąd rozwijają się bardzo dobrze. Jego zdaniem lasy mają dobrą kondycję, a PiS "po raz kolejny w sprawach lasów kłamie" i "udaje, że to dzisiejsza koalicja chce te lasy zniszczyć, sprywatyzować".

W środę podczas drugiego czytania poselskiego projektu noweli o lasach sprawozdawca komisji Ewa Wolak (PO) podkreśliła, że projekt noweli wzmacnia i zabezpiecza Lasy Państwowe przed prywatyzacją. Wolak wyjaśniła, że w projekcie noweli przewiduje się możliwość sprzedaży lasów, ale tylko w celu realizacji celów publicznych (np. drogi, linie energetyczne) lub zrównoważonej gospodarki leśnej. Lasów nie będzie można sprzedać w celu pozyskania środków przez budżet państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA