REKLAMA

PwC: Polska krajem z największy potencjał w Unii Europejskiej

  • Autor: PAP/AT
  • 07 lutego 2017 11:50
PwC: Polska krajem z największy potencjał w Unii Europejskiej Pozycja Polski w tym zestawieniu byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie najgorsza spośród wszystkich krajów (oprócz Japonii) prognoza demograficzna (fot.pixabay.com)

• Polska ma największy potencjał, by być najszybciej rozwijającą się gospodarką wśród krajów UE w perspektywie do 2050 r. – wynika z raportu firmy doradczej PwC.
• Pozytywne perspektywy wzrostu pokrywają się z oceną prezesów firm z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

W opublikowanym we wtorek raporcie "The long view: How will the global economic order change by 2050?" ("Długoterminowe spojrzenie: jak zmieni się globalny ekonomiczny porządek do 2050 roku?") eksperci PwC podkreślają, że w perspektywie długookresowej będzie kontynuowana tendencja do zwiększania udziału rynków wschodzących w światowym PKB.

Zdaniem autorów opracowania Polska i Kolumbia to dwa kraje, które mają największy potencjał, by do 2050 r. odnotować najszybszy wzrost gospodarczy w swoich regionach - odpowiednio w Unii Europejskiej i Ameryce Łacińskiej (wśród krajów europejskich spoza Unii także Turcja odnotuje szybki wzrost gospodarczy). Wynika to z metodologii uwzględniającej demografię, edukację, postęp technologiczny i poziom inwestycji.

Autorzy raportu podkreślili, że pozycja Polski w tym zestawieniu byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie najgorsza spośród wszystkich krajów (oprócz Japonii) prognoza demograficzna.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • RomanKafel 2017-02-07 21:50:34
    Najgorsza demografia...to gdzie ten potencjal?????? Gdzie go widzi AUtor notatki????REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA