REKLAMA

PZU kupi bank Pekao? Rząd jest za, ale cena musi być "godziwa"

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 05 września 2016 11:25
PZU kupi bank Pekao? Rząd jest za, ale cena musi być "godziwa" Według spekulacji PZU i UniCredit chcą domknąć transakcję do końca października (Fot. PZU)

• Rząd popiera transakcję kupna banku Pekao przez PZU.
• Jednak, jak zaznacza, cena musi być "godziwa".

Jak informuje "Rzeczpospolita", taką deklarację złożył w kuluarach Forum Ambrosetti w północnych Włoszech minister finansów Paweł Szałamacha.

Potwierdził, że polski rząd popiera koncepcję, by PZU kupił od włoskiego UniCreditu Bank Pekao, jednak cena musi być godziwa.

- Ocenilibyśmy taką transakcję pozytywnie, gdyby do niej doszło, jednak nie chcemy zmuszać nikogo do zawierania transakcji po każdej cenie – powiedział Reuterowi Szałamacha.

- Cena musi być godziwa, oczywiście musi obejmować premię za uzyskanie kontroli nad bankiem – dodał.

"Rzeczpospolita" przypomina, że największy włoski bank rozważa sprzedaż szeregu aktywów, w tym 40,1-procentowego udziału w Pekao, by poprawić swoje wskaźniki kapitałowe i ograniczyć wielkość nieuniknionej w ocenie wielu analityków emisji akcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA