REKLAMA

Rabat na prąd dla aut elektrycznych. Nowy pomysł Ministerstwa Energii

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lutego 2017 07:11
Rabat na prąd dla aut elektrycznych. Nowy pomysł Ministerstwa Energii Na razie po Polsce jeździ około tysiąca aut elektrycznych, do 2025 r. - według rządowych planów - ma ich być aż milion (fot.um.warszawa.pl)

Specjalna promocja na prąd, ale tylko dla samochodów elektrycznych? Taki pomysł ma Ministerstwo Energii. Zdaniem niektórych jest on nierealny.

Auta elektryczna są nowoczesne i ekologiczne, ale na razie droższe od napędzanych benzyną. Dlatego kraje, którym zależy na rozwoju tego sektora, oferują kierowcom wachlarz zachęt. Tą drogą podąża również polskie Ministerstwo Energii, które zapowiedziało zwolnienia elektrycznych samochodów z akcyzy i, być może, z VAT – pisze "Puls Biznesu".

Czytaj też: Samorządy stawiają na rozwój elektromobilności

Krzysztof Tchórzewski, minister energii, dołożył pomysł na kolejną zachętę - specjalną taryfę na ładowanie e-aut. "Chcemy wprowadzić taryfę nocną, która będzie obowiązywała od godz. 23 do 5 rano. Cena w tej taryfie stanowiłaby 30 proc. pełnej ceny energii" - zapowiedział.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA