REKLAMA

Rafał Bochenek: Stanowisko ws. zakazu handlu w niedzielę - w przyszły czwartek na Komitecie Stałym

  • Autor: PAP/JS
  • 06 marca 2017 17:09
Rafał Bochenek: Stanowisko ws. zakazu handlu w niedzielę - w przyszły czwartek na Komitecie Stałym Zgodnie z obywatelskim projektem, zakaz handlu w niedziele miałby dotyczyć większości placówek handlowych. (fot.: PTWP)

• Stanowisko rządu w sprawie projektu zakazu handlu w niedzielę zostanie przedstawione na Komitecie Stałym Rady Ministrów najpóźniej w przyszły czwartek - zapowiedział w poniedziałek rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Dodał, że "zręb stanowiska jest już gotowy".

Rzecznik rządu Beaty Szydło podczas briefingu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów był pytany o stanowisko gabinetu w sprawie obywatelskiego projektu zakazującego handlu w niedzielę.

Jak zapowiedział, stanowisko rządu zostanie przedstawione "do 2-3 tygodni maksymalnie, na posiedzeniu Rady Ministrów".

"Ono już wstępnie zostało właściwie przygotowane przez resort rodziny" - dodał.

Według Bochenka, znajdą się w nim zastrzeżenia dotyczące m.in. sankcji za naruszanie zakazu handlu. "Nie zgadzamy się na to, aby karać kogokolwiek, kto będzie ten zakaz naruszał, więzieniem" - zaznaczył. Przedmiotem stanowiska - jak mówił - będą również szczegóły regulacji dotyczące m.in. tego, "czy zakaz handlu ma się odnosić do wszystkich jednostek, czy np. apteki, stacje benzynowe będą z tego wyłączone".

"Rząd polski, zgodnie ze swoimi deklaracjami wyborczymi, to wynika zresztą z programu wyborczego PiS, jest za tym, aby handel w niedzielę ograniczyć. Pytanie, jak w szczegółach ma to wyglądać i to w tym momencie jest dopracowywane. Myślę, że w przyszły czwartek powinno to stanowisko stanąć na Komitecie Stałym, najpóźniej" - mówił. "W gruncie rzeczy zręb stanowiska już jest" - powtórzył.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • podlasianin 2017-03-09 20:49:06
    u mnie w miejscowosc to już wszystkie franczyzowe i co w niedzielę będą zamkniete? Zgroza!
  • KlerykalizmSocjalistyczny 2017-03-07 13:34:30
    Proponuję zamknąć też kościoły. Niech sobie księża odpoczną.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA