REKLAMA

Ranking WFO: Polska gospodarka coraz bardziej konkurencyjna. Przeszkodą jest rząd

  • Autor: AT
  • 29 września 2016 08:39
Ranking WFO: Polska gospodarka coraz bardziej konkurencyjna. Przeszkodą jest rząd Polska wysoko w rankingu konkurencyjności gospodarek (fot.pixabay.com)

• Polska zanotowała historyczny awans w rankingu konkurencyjności gospodarek.
• Mogło być jeszcze lepiej, gdyby nie bariery, na które wpływ mają rządzący.

Naprzeciw potrzebom biznesu wyszli eksperci World Economic Forum z Globalnym Indeksem Konkurencyjności. "Raport World Economic Forum ma duże znaczenie i dla inwestorów zagranicznych, i agencji ratingowych. Stanowi pierwszy etap selekcji rynków, na których warto inwestować, a także cenne źródło analizy porównawczej" - powiedział "Pulsowi Biznesu" Jacek Bartkiewicz, członek zarządu Narodowego Banku Polskiego.

W zestawieniu, które obejmuje 138 krajów, Polska zajęła 36. pozycję, awansując o pięć oczek. To drugi z rzędu awans Polski w tym rankingu. Zbliżamy się do wyższej kategorii gospodarek, ale jak pisze "Puls Biznesu", jesteśmy wciąż w "światowej trzeciej lidze".

Lista 10 najbardziej konkurencyjnych krajów na świecie nie zmieniła się. Na pierwszym miejscu pozostaje Szwajcaria, na drugim Singapur, a na trzecim Stany Zjednoczone - pisze "Puls Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA