REKLAMA

Region ma problem z kontraktowaniem unijnych pieniędzy. Marszałek grozi ZIT-om

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 19 października 2016 08:40
Region ma problem z kontraktowaniem unijnych pieniędzy. Marszałek grozi ZIT-om Spotkanie na temat wdrażania RPO w woj.lubuskim odbyło się 18 października (fot.lubuskie.pl)

• Zarząd województwa lubuskiego mobilizuje lokalne ZITy, ale też grozi odebraniem pieniędzy.
•Jeśli nie uda im się nadgonić zaległości do końca br. w kotraktowaniu projektów w ramach RPO, unijne pieniądze z ZIT zostaną przesunięte na inne konkursy i zadania.

Ministerstwo Rozwoju podczas spotkania Zespołu Międzyresortowego, a także w piśmie z dnia 08 września 2016 r., określiło, iż z punktu widzenia Planu 3-letniego dot. wdrażania RPO na lata 2014-2020 kontraktacja z końcem 2016 r. powinna wynieść co najmniej 19 proc..

W związku z tym zarząd województwa lubuskiego podjął decyzję, iż w przypadku niewdrożenia zaleceń oraz nieosiągnięcia do końca 2016 r. wskazanego ww. poziomu kontraktacji przez ZIT-y: MOF Gorzowa Wlkp. oraz MOF Zielonej Góry, Instytucja Zarządzająca podejmie kroki mające na celu przesunięcie alokacji dodatkowej do działań dedykowanych spoza formuły ZIT, tj. w przypadku Zielonej Góry: 95,6 mln zł, a w przypadku Gorzowa 80,9 mln zł.

Wtedy beneficjenci z obu ZIT-ów będą mogli aplikować w konkursach o środki w ramach działań dedykowanych poza formułą ZIT. Takie działanie umożliwi aplikowanie wnioskodawcom, którzy mają gotowe projekty, natomiast region lubuski nie utraci żadnych środków.

Więcej czytaj na Portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
RPO

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA