REKLAMA

Regulacje rządowe hamują biznes

  • Autor: PAP/AT
  • 15 grudnia 2016 08:59
Regulacje rządowe hamują biznes Główną barierą utrudniającą rozwój przedsiębiorcy widzą we wzroście kosztów (fot.shutterstock)

Polscy przedsiębiorcy chcą inwestować głównie w maszyny, a nie w szkolenie kadry. Według Polskich przedsiębiorców największą przeszkodą w rozwoju biznesu są przede wszystkim koszty oraz regulacje rządowe i legislacyjne.

Zamiary inwestycyjne oraz główne przeszkody polskich i międzynarodowych biznesmenów przeanalizowała spółka Bibby Financial Services, tworząc badanie "Global Business Monitor". Analizie poddano 1,2 tys. małych i średnich przedsiębiorstw z sześciu krajów, w tym z Polski - pisze "Puls Biznesu".

Według raportu, ponad połowa firm znad Wisły (60 proc.) za swoją główną szansę rozwoju uznaje akwizycję innego biznesu, a 20 proc. widzi ją w inwestowaniu w innowacyjne produkty i usługi. Natomiast 8 proc. deklaruje, że handel międzynarodowy jest dla nich gwarancją wzrostu.

Czytaj tez: Morawiecki: Chcemy łączyć rozwój biznesu z rozwojem infrastruktury

W kwestii dotyczącej barier utrudniających wzrost, utrudnienia polscy przedsiębiorcy widzą we wzroście kosztów (47 proc.), regulacjach rządowych i legislacyjnych (40 proc.), a także w braku popytu (34 proc.). Badanie wykazało również, że polski sektor MSP chce inwestować w maszyny i wyposażenie (39 proc.) oraz w sprzedaż i marketing (29 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA