REKLAMA

Repolonizacja mediów: Polacy chcą ograniczenia zagranicznego kapitału w mediach

  • Autor: AT
  • 05 kwietnia 2017 11:37
Repolonizacja mediów: Polacy chcą ograniczenia zagranicznego kapitału w mediach Ograniczenie zagranicznego kapitału w polskich mediach popiera blisko 60 proc. Polaków (fot.pixabay.com)

Ponad połowa Polaków popiera pomysł repolonizacji mediów. Za inicjatywą jest większość zwolenników rządu.


• 60 proc. Polaków popiera ograniczenie zagranicznego kapitału w polskich mediach.

• Pomysł wspierają głównie osoby aktywne zawodowo i zwolennicy rządu.

• Przeciwko są głównie osoby dobrze sytuowane i zadowolone ze swojej sytuacji materialnej.

Ograniczenie zagranicznego kapitału w polskich mediach popiera blisko 60 proc. Polaków i 78,5 proc. zwolenników rządu – wynika z sondażu opublikowanego przez portal Wirtualne Media.

Pomysł repolonizacji najchętniej popierają osoby aktywne zawodowo (63 proc.) i osoby w wieku 42-51 lat (68 proc.), a także studenci (50,5 proc.) i emeryci (58 proc.). Wśród zwolenników rządu za repolonizacją mediów opowiada się aż 78,5 proc.

Czytaj też:Państwo niemieckie próbuje ingerować w sprawy Polski

Inicjatywa ta najbardziej nie podoba się osobom dobrze sytuowanym i zadowolonym ze swojej sytuacji materialnej. W tej grupie pomysł PiS popiera 42 proc. Z kolei w małych miastach jest więcej przeciwników repolonizacji (52 proc.) niż zwolenników (48 proc.) - podają Wirtulane Media.

Badanie przeprowadził dom mediowy UM (grupa IPG Mediabrands) na panelu Ariadna metodą CAWI w dniach 24-28 marca br. Próba ogólnopolska osób powyżej 18. roku życia (N=1044).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • reality szoł 2017-04-06 06:54:51
    Ten nierząd idzie drogą Korei Płn.Dyktatura faszystowska w każdej dziedzinie. Z tego kraju trzeba uciekać bo niedługo będą obozy koncentracyjne.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA