REKLAMA

Reprywatyzacja: Sejm powinien przyjąć ustawę reprywatyzacyjną? Tak chce większość Polaków

  • Autor: PAP/AT
  • 12 września 2016 06:33
Reprywatyzacja: Sejm powinien przyjąć ustawę reprywatyzacyjną? Tak chce większość Polaków Reprywatyzacja nie była nigdy popularnym tematem, tym bardziej, że krąg osób, które potencjalnie mogłyby na niej skorzystać jest niewielki(fot.pixabay)

Prawie połowa Polaków (48 proc.) uważa, że Sejm powinien przyjąć ustawę reprywatyzacyjną – pisze wynika z sondażu przeprowadzonego przez grupę Ariadna.

Sondaż został zlecony przez "Dziennik Gazetę Prawną"

Przeciwników ustawy jest ponad dwa razy mniej - 20 proc., a 30 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

"Wyniki badań zaskakują" - pisze dziennik. "Reprywatyzacja nie była nigdy popularnym tematem, tym bardziej, że krąg osób, które potencjalnie mogłyby na niej skorzystać jest niewielki".

Przyczyn zmiany takiego stanu rzeczy należy upatrywać zdaniem dziennika "w nagłośnieniu nieprawidłowości związanych z procesami zwrotu majątków i wynikły z tego polityczny kryzys w Warszawie. Mogło to przekonać ankietowanych, że problem powinien zostać raz na zawsze rozwiązany uchwaleniem przez parlament specjalnej ustawy".

"Na razie droga do tego daleka. PO zgłosiła projekt ustawy reprywatyzacyjnej, ale dotyczy on tylko Warszawy. PiS zajęło wyczekującą postawę" - pisze dziennik.

"Postulat zwrotu w całości lub części majątków b. właścicielom cieszy się największym poparciem wśród elektoratu Kukiz'15 (80 proc. "za" wśród zwolenników tej partii). Pomysł popularny jest także wśród wyborców PO, PSL i Nowoczesnej" - podsumowuje "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA