REKLAMA

Resort energii chce utworzyć strefy niskich emisji w miastach

  • Autor: PAP
  • 13 października 2016 06:44
Resort energii chce utworzyć strefy niskich emisji w miastach Wjazd do miast będą miały wyłącznie samochody elektryczne. (Fot. pexels.com)

• Ministerstwo Energii pokłada tak duże nadzieje w rozwoju rynku paliw alternatywnych i samochodów na prąd, że chce wprowadzić strefy niskich emisji w miastach.
• Wjazd do nich miałyby wyłącznie samochody elektryczne.

Taka propozycja znajduje się w konsultowanych "Krajowych ramach polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych".

Samorządom pomysł bardzo się podoba. Wiele z nich od dawna rozważa stworzenie takich stref w ścisłych centrach miast. Dotychczas nie miały jednak do tego podstawy prawnej - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Nowe przepisy mogą jednak uderzyć także w samorządy, bowiem przewidują obowiązek wykorzystywania pojazdów niskoemisyjnych przez firmy realizujące usługi publiczne. A to pociągnie za sobą kosztowną wymianę taboru, a co za tym idzie podwyżki cen biletów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-10-13 10:35:52
    A można się dowiedzieć, którym to samorządowcom podoba się taka wizja? Bo chciałbym porównać to sobie z listą osób szkolonych przez UE z zakresu tzw. "niskiej emisji".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA