REKLAMA

Resort finansów zachęca do wysyłania PIT-ów z centrów handlowych

  • Autor: bad
  • 07 marca 2016 16:22
Resort finansów zachęca do wysyłania PIT-ów z centrów handlowych Pracownicy skarbówki pomogą wypełnić zeznanie podatkowe. (Fot. mf.gov.pl)

Już w najbliższy weekend (11-13 marca 2016 r.) można wysłać swojego PIT-a podczas zakupów. Przez trzy dni pracownicy urzędów skarbowych będą czekać w kilkudziesięciu galeriach handlowych w całym kraju.

Pracownicy skarbówki pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego. Akcja odbędzie się w 67 galeriach w 55 miastach w całej Polsce, w dniach 11-13 marca (od piątku do niedzieli) w godzinach 12-18.

Czytaj też: Nowy PIT będzie zawierać składki na ZUS i NFZ

Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych będą pełnić dyżur eksperci z urzędów skarbowych. Udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Najważniejsze jednak jest to, że urzędnicy pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e‑Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Każdy może skorzystać z darmowej pomocy urzędników

Wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców, lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2015 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2014 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2014 r. –  będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Lista lokalizacji jest dostępna tutaj.

Uwaga! Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA