REKLAMA

Resort infrastruktury czeka na wyjaśnienia Węgrów i Włochów ws. pracowników delegowanych

  • Autor: PAP/jm
  • 07 sierpnia 2016 11:16
Resort infrastruktury czeka na wyjaśnienia Węgrów i Włochów ws. pracowników delegowanych Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa czeka na informacje z Włoch i Węgiej, jak nowe przepisy ws. pracowników delegowanch wpłyną na międzynarodowy transport drogowy. (Fot. PTWP/Piotr Waniorek)

• Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa czeka na wyjaśnienia Węgrów i Włochów dot. wprowadzenia w tych krajach przepisów ws. delegowanych pracowników.
• Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce w liście do wiceministra infrastruktury Jerzego Szmita zaapelowało, by polski rząd zdecydowanie zaprotestował, gdyby nowe przepisy dotyczyły także przewozów międzynarodowych, tak jak to było wcześniej w przypadku Niemiec i Francji.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa czeka na wyjaśnienia Węgrów i Włochów dotyczących wprowadzenia w tych krajach przepisów ws. delegowanych pracowników i tego, jak nowe przepisy wpłyną na międzynarodowy transport drogowy - poinformował zespół prasowy MIiB.

- Po pojawieniu się pierwszych sygnałów o możliwości wprowadzenia nowych regulacji dotyczących delegowania pracowników we Włoszech oraz na Węgrzech, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wystąpiło do ambasad RP w Rzymie oraz Budapeszcie z prośbą o zbadanie tych doniesień oraz o uzyskanie jednoznacznego stanowiska władz tych państw w zakresie objęcia przepisami międzynarodowego transportu drogowego - wyjaśniły służby prasowe.

Ministerstwo dodało, że z informacji uzyskanych w ambasadzie RP w Budapeszcie wynika, że strona węgierska przedstawi stosowne wyjaśnienia we wtorek (9 sierpnia). - Także ambasada RP w Rzymie oczekuje na stanowisko strony włoskiej w tej sprawie - podkreślono.

Resort zapewnił, że na bieżąco monitoruje sprawę, a wszelkie uzyskane wyjaśnienia zostaną niezwłocznie przekazane przewoźnikom drogowym.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA