REKLAMA

Resort rozwoju: Polskie jabłka coraz bliżej indyjskiego rynku

  • Autor: PortalSpozywczy.pl
  • 04 maja 2016 19:26
Resort rozwoju: Polskie jabłka coraz bliżej indyjskiego rynku Fot. pixabay

• Radosław Domagalski-Łabędzki, wiceminister rozwoju uważa, że szansę na duży sukces w Indiach mają polskie warzywa i owoce.
• Obecnie toczą się rozmowy w zakresie eksportu do Indii polskich jabłek.

W ramach polskiej misji gospodarczej, która w lutym br. spotkała się z rządem indyjskim i przedsiębiorcami, rozmawiano m.in. o rozszerzeniu współpracy w zakresie eksportu do Indii polskich produktów spożywczych.

Radosław Domagalski-Łabędzki, wiceminister rozwoju przyznaje, że podczas misji gospodarczej rozmawiano z podmiotami, które są potencjalnie zainteresowane współpracą w zakresie eksportu polskich jabłek. 

– Myślę, że możemy liczyć na ich wizytę. Będą mogli zapoznać się z ofertą i potencjałem naszego rynku jabłek. Jesteśmy jednym z największych eksporterów na świecie, więc mamy skalę, dobry produkt i infrastrukturę, czyli to, czego indyjska strona potrzebuje – podkreśla Radosław Domagalski-Łabędzki. 

Zaznacza, że Ministerstwo Rozwoju jest obecnie w kontakcie z indyjskimi podmiotami, które mogłyby być odbiorcami naszych jabłek, są to już więc kwestie rozmów biznesowych. 

– Spotkania, które niebawem odbędą się w Polsce, bardziej są związane z ofertą, niż z barierami czy kwestiami technicznymi. Jeśli chodzi o eksport jabłek, Indie są jednym z najbardziej perspektywicznych rynków ze względu na niską produkcję własną, ogromny potencjał, upodobania klientów i małą konkurencję – tłumaczy wiceminister rozwoju.

Więcej w PortalSpozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA