REKLAMA

Resort Skarbu ma nowych wiceministrów

  • Autor: PAP/GP
  • 20 listopada 2015 16:56
Resort Skarbu ma nowych wiceministrów Gmach Ministerstwa Skarbu w Warszawie (fot. wikipedia.org, licencja: GNU Free Documentation License)

Ministerstwo Skarbu informuje, że premier Beata Szydło powołała na stanowiska podsekretarzy stanu w ministerstwie Henryka Baranowskiego i Filipa Grzegorczyka.

Baranowski od 2013 r. pracował jako dyrektor w Alstom Power Polska. Wcześniej był wiceprezesem Polskiej Grupy Energetycznej, prezesem spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne-Info, a w latach 1990-2001 był związany ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Współpracował z polskimi i zagranicznymi firmami związanymi z sektorem energetycznym.

Nowy wiceminister jest absolwentem wydziału elektrycznego Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych z zarządzania finansami przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej, zarządzania przedsiębiorstwami elektroenergetycznymi w warunkach rynku energii na Politechnice Warszawskiej oraz Executive MBA, Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, HEC School of Management, London Business School and Norwegian School of Economics and Business Administration.

Grzegorczyk jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Ekonomicznej w Krakowie, gdzie wykłada na wydziale zarządzania. Jest również wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. W latach 2011-2014 był związany z grupą kapitałową Kompanii Węglowej m.in. jako pełnomocnik zarządu ds. rozwoju energetyki oraz dyrektor ds. korporacyjnych w spółce Wspólne Przedsiębiorstwo Energetyczne (obecnie Węglokoks Energia). Od 2007 do 2008 r. był wiceprezesem i dyrektorem pionu zarządzania grupą kapitałową w Tauron Polska Energia. Zasiadał w radach nadzorczych spółek handlowych. W latach 2006-2007 piastował funkcję radcy ministra w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Nowy wiceminister jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył tam Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Doktoryzował się z prawa wspólnotowego Unii Europejskiej, a następnie uzyskał habilitację z dziedziny prawa gospodarczego publicznego.

Jak poinformował resort, premier przyjęła dymisję dotychczasowych wiceministrów Wojciecha Chmielewskiego i Cezarego Gabryjączyka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA