REKLAMA

Rewolucja w fotoradarach. Rząd da ściągnięte pieniądze policji

  • Autor: PAP/AT
  • 13 grudnia 2016 06:41
Rewolucja w fotoradarach. Rząd da ściągnięte pieniądze policji Im więcej mandatów policja wlepi tym więcej pieniędzy dostanie (fot.fotolia)

MSWiA przygotowała projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, a w nim rewolucyjny pomysł - co piąta złotówka ściągnięta z kierowców łamiących przepisy ma trafiać na konto policji.

Pieniądze mają zasilić specjalny fundusz, z którego policjanci kupują samochody, paliwo, sprzęt a nawet remontują budynki i wypłacają sobie nagrody - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Sądząc z obecnych wpływów z mandatów, wystawionych na podstawie zdjęć z fotoradarów można ocenić, że będzie to przynajmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt milionów złotych rocznie.

Zgodnie z obecnymi przepisami 100 proc. pieniędzy z grzywien za przekroczenie prędkości, czy przejazd na czerwonym świetle, trafia do Krajowego Funduszu Drogowego. Pozostałe mandaty stanowią dochód budżetu państwa - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Czytaj też: Fotoradary to nie maszynki do zarabiania pieniędzy

Zdaniem opozycji MSWiA proponuje groźny mechanizm - im więcej mandatów policja wlepi tym więcej pieniędzy dostanie. PIS przypomina, że rząd PO odgórnie planował wpływy z fotoradarów oraz, że pieniądze te rozpływały się w budżecie.

MSWiA na razie nie komentuje pomysłu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA