REKLAMA

Rewolucja w przetargach dla armii, nowa struktura PGZ… Co jeszcze planuje PiS?

  • Autor: Katarzyna Walterska
  • 21 października 2015 17:01

Prawo i Sprawiedliwość, znane z ostrej krytyki rządzącej koalicji PO-PSL, nie we wszystkich sprawach aż tak radykalnie ocenia przeciwników politycznych. Okazuje się, że są sprawy - które według przedstawicieli PiS - koalicja jednak zrobiła dobrze. I jest to na przykład konsolidacja przemysłu zbrojeniowego. Ale! Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej.

Poseł Michał Jach ostro skrytykował zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej. - Za konsolidacją nie poszły żadne dalsze pozytywne decyzje. PGZ miota się, nie ma funkcjonalnej struktury a zarząd podejmuje irracjonalne decyzje - mówi nam Michał Jach.

Jego zdaniem system zakupów i pozyskiwania sprzętu na potrzeby sił zbrojnych jest całkowicie niefunkcjonalny, dlatego PiS wspólnie ze Zjednoczoną Prawicą chce powołania Agencji ds. Uzbrojenia, która przejmie od MON zadania pozyskiwania sprzętu wojskowego.

Więcej na ten temat w materiale wideo

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA