REKLAMA

Rewolucyjny plan PO: koniec ze składkami na ZUS i NFZ

 • Autor: TM
 • 11 września 2015 19:06
Rewolucyjny plan PO: koniec ze składkami na ZUS i NFZ Ewa Kopacz chce zlikwidować składki na NFZ i ZUS. Fot. premier.gov.pl

PO ogłosi w sobotę na konwencji programowej w Poznaniu rewolucyjny plan. Według nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej" premier Ewa Kopacz chce zlikwidować składki na NFZ i ZUS .

Korzyść ma być taka, że znacząco wzrosłyby wynagrodzenia Polaków, którzy teraz odprowadzają składki na NFZ i ZUS.

Walka z umowami śmieciowymi

To jest jeden ze sposobów Platformy na walkę z umowami śmieciowymi. Partia chce zrównać umowy o pracę z tymi umowami, od których nie płaci się składek.

Dziś pracodawcy zatrudniają szczególnie młodych na umowy śmieciowe, by nie płacić kosztownych składek na NFZ i ZUS - pisze gazeta.

Według PO składki na pracowników zapłacić ma państwo.

Rok albo dwa

Jeśli wygramy wybory w październiku, to w ciągu roku-dwóch wprowadzimy to rozwiązanie – miała zapewnić premier Kopacz.

Wiadomo, że nad programem gospodarczym PO pracował szef rady gospodarczej przy premierze Janusz Lewandowski.

W nowym programie PO znajdzie się też propozycja zakazu finansowania etatów związkowych przez przedsiębiorstwa (etaty związkowe były finansowane ze składek członkowskich).

Będą niespodzianki

Przewodniczący klubu PO, szef partii w Wielkopolsce Rafał Grupiński zapowiedział, że na konwencji w Poznaniu zostanie przedstawiony program PO, który jest efektem prac zespołów programowych powołanych w czerwcu przez premier Ewę Kopacz.

W programie będą pozytywne niespodzianki, mam nadzieję, że dzięki naszemu programowi w następnych latach to Platforma będzie odpowiadała za Polskę - zaznaczył. Zadeklarował jednocześnie, że Platforma „nie będzie rozdawała worków z pieniędzmi”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Stanisław 2015-09-12 14:30:08
  szkoda że PO takich pomysłów nie wprowadziła przez 7 lat swoich rządów. Dopiero teraz gdy grozi porażka wyborcza formuuje i zgłasza takie pomysły. Przypomina to znane powiedzenie, że się bieże do pokuty jak bat koło (...).
 • podatnik 2015-09-12 11:37:19
  Tylko nie powiedziała że trzeba będzie podnieść podatki.
 • byly_wyborca_po 2015-09-12 02:02:50
  Przecież 8 lat temu podobne rzeczy obiecywali. I przez 8 lat nie zrealizowali żadnej z tych obietnic. Wręcz przeciwnie, podwyższali składki na ZUS. Czy ktoś im jeszcze wierzy po tym wszystkim?
 • MC 2015-09-11 22:41:51
  Ewa K. Czy to nie jest jeden z punktów programu KWW Stonoga? Tragedia...
 • Samiec Alfa 2015-09-11 22:29:34
  Kopacz się najadła "Mocarza" chyba :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA