REKLAMA

Rok 2016 będzie rokiem pracownika? Możemy zobaczyć rekordowo niskie bezrobocie

  • Autor: pulshr.pl
  • 04 stycznia 2016 11:54
Rok 2016 będzie rokiem pracownika? Możemy zobaczyć rekordowo niskie bezrobocie Jednym z ważniejszych wyzwań, przed którym stanie rynek pracy w 2016 r., będzie utrzymanie elastyczności zatrudnienia. (fot. Flickr.com, Steve Wilson, CC 2.0)

Malejąca stopa bezrobocia, wysoka liczba rekrutacji, lepsza jakość miejsc pracy i wzrost wynagrodzeń to perspektywy dla rynku pracy w 2016 r. Według ekspertów Work Service, ma być to wymarzony czas dla pracowników i wyzwanie dla pracodawców.

Rok 2016 to dobry czas na nową pracę. Ci, którzy w ramach postanowień noworocznych zaplanowali zmianę zatrudnienia, trafią na sprzyjające warunki. Jak zapowiadają eksperci, w nowym roku będziemy mieli do czynienia z rekordowo wzmożoną liczbą rekrutacji.

– Prognozowane utrzymanie wzrostu gospodarczego na poziomie 3,5-3,8 proc. będzie wymuszało wzrosty zatrudnienia o ponad 1 proc. rok do roku. Największe zapotrzebowanie na dodatkowe kadry będą miały branże automotive, logistyka, IT, centra BPO i przetwórstwo przemysłowe. Nowa perspektywa unijna pobudzi również zamówienia w budownictwie, więc także tu łatwiej będzie o zatrudnienie w nowym roku – mówi Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu Work Service.

Inglot dodaje, że utrzymująca się dobra koniunktura przełoży się na dalsze, systematyczne spadki bezrobocia.

Czytaj więcej na pulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA