REKLAMA

Rośnie zatrudnienie w specjalnych strefach ekonomicznych

  • Autor: PAP/GP
  • 04 stycznia 2016 09:32
Rośnie zatrudnienie w specjalnych strefach ekonomicznych Suwalska, Katowicka, Mielecka czy Pomorska SSE - gdzie najwięcej inwestycji i miejsc pracy? (fot. Euro-Park Mielec)

Rok 2015 był udanym w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Ile zezwoleń wydały? Ile powstanie nowych miejsc pracy, a jak wiele zostanie utrzymanych?

Mielecka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w 2015 r. firmom 32 zezwolenia na prowadzenie działalności (z czego 27 dotyczy polskich firm). W efekcie powstanie ponad 1,2 tys. nowych miejsc pracy.

Na 32 zezwolenia tylko 11 to reinwestycje, pozostałe otrzymali nowi inwestorzy. Wśród firm, które otrzymały w 2015 r. swoje pierwsze zezwolenia, są m.in. Gumotiv - producent uszczelnień gumowych do systemów instalacyjno-sanitarnych, Basco 2 - producent elementów z zastosowaniem w branżach grzewczej i sanitarnej, spółka Q-TEQ, która zajmuje się produkcją multimaszyn do obróbki materiałów twardych, South Bay Solutions Europe czy CNC Innovations - firmy zajmujące się obróbką skrawaniem metali dla różnych branż, m.in. motoryzacji i lotnictwa.

Od początku powstania SSE Euro-Park w Mielcu (1995 r.) wydano już 330 zezwoleń, nakłady inwestycyjne wyniosły 7,5 mld zł i powstało 26 tys. miejsc pracy.

Czytaj dalej na portalu pulsHR.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA