REKLAMA

Rozwój Polski Wschodniej: 13 wniosków na ponad 390 mln zł

  • Autor: GP
  • 08 grudnia 2016 11:24
Rozwój Polski Wschodniej: 13 wniosków na ponad 390 mln zł Polska Wschodnia to województwa: podlaskie, lubelskie i podkarpackie. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

• Ministerstwo Rozwoju (MR) podsumowało plan dofinansowania dla Polski Wschodniej.
• W ramach procedury spłynęły do resortu wnioski 13 podmiotów na łączną kwotę 390 mln zł.
• Resort już informuje, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna taka inicjatywa finansowa dla regionu.

Ministerstwo Rozwoju (MR) poinformowało w środę (7 grudnia), że o dofinansowanie w ramach dotacji dla przedsiębiorców w Programie Polska Wschodnia zgłosiło się 13 podmiotów. Przedsiębiorcy złożyli wnioski na łączną kwotę 390 mln zł, choć do efektywnego rozdysponowania MR ma 320 mln zł.

- Polska Wschodnia odznacza się walorami przyrodniczymi, kulturowymi i historycznymi, wokół których firmy mogą tworzyć unikalne na rynku produkty - mówił wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. - Przedsiębiorcom, którzy połączą swoje siły, fundusze z programu ułatwią przekucie dóbr makroregionu w konkretną, kompleksową ofertę. Produkt sieciowy da im wymierne korzyści ekonomiczne.

Czytaj: Ministerstwo Infrastruktury chce zainwestować 336 mln zł

Resort Mateusza Morawieckiego podkreślał w notce o zakończeniu naboru wniosków, że imponująca suma dofinansowania umożliwi przedsiębiorcom rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych oraz inwestowanie w spójną infrastrukturę.

Polska wschodnia to region, który nie bez powodu nazywa się ścianą wschodnią lub nawet Polską B. Od lat polskie władze centralne starają się wpłynąć na jego gospodarkę.

MR jednocześnie zdecydowało się poinformować, że w przyszłym roku (2017) przedsiębiorcy staną przed kolejną szansą na zdobycie środków na tworzenie sieciowych produktów w Polsce Wschodniej.

- Konkurs na dofinansowanie tego typu przedsięwzięć odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA