REKLAMA

Ruszają konsultacje programu gospodarki odpadami

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 04 kwietnia 2016 11:35
Ruszają konsultacje programu gospodarki odpadami (fot. flickr.com, licencja: Attribution 2.0 Generic)

• Ministerstwo Środowiska opublikowało projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie Krajowego planu gospodarki odpadami z 9 marca 2016 r.
• Projekt wraz z prognozą oddziaływania na środowisko został skierowany do konsultacji.

Dokument zawiera analizę stanu gospodarki odpadami w kraju, prognozę zmian, cele oraz
kierunki działań w zakresie gospodarki odpadami. Uwagi i wnioski mogą być wnoszone w terminie do 25 kwietnia.

Krajowy plan gospodarki odpadami , wraz z opracowaniem prognozy oddziaływania na środowisko, obejmuje zakres zadań koniecznych do podjęcia w celu zapewnienia zintegrowanej gospodarki odpadami w kraju.

Aktualny Kpgo przyjęty został Uchwałą Rady Ministrów 24 grudnia 2010 r. i powinien być aktualizowany nie rzadziej niż co 6 lat - tym samym aktualny Kpgo powinien zostać zaktualizowany do końca roku 2016.

Czytaj też: Co dalej z projektem noweli ustawy śmieciowej?

Dodatkowo jednak w dokumencie Umowa Partnerstwa, który jest dokumentem określającym kierunki interwencji funduszy europejskich w latach 2014-2020, dla Polski został określony warunek ex ante, który zakłada promowanie zrównoważonych gospodarczo i środowiskowo inwestycji w sektorze gospodarki odpadami, w szczególności poprzez opracowanie planów gospodarki odpadami zgodnych z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada2008 r. oraz z hierarchią sposobów postępowania z odpadami.

Czytaj całość na portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA