REKLAMA

Ruszają konsultacje społeczne Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 26 lipca 2016 11:49
Ruszają konsultacje społeczne Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju Jutro (26 lipca) po południu lub w czwartek rano na stronie Ministerstwa Rozwoju zostanie upubliczniony – do konsultacji społecznej – projekt Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju (Fot. PTWP/Szymon Jankowski)

Jutro (27 lipca) po południu lub w czwartek rano na stronie Ministerstwa Rozwoju zostanie upubliczniony – do konsultacji społecznej – projekt Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

Wczoraj nad jego kolejną wersją obradował Komitet Koordynacyjny ds. Polityki Rozwoju, z udziałem przedstawicieli zainteresowanych resortów.

- W dyskusji padły propozycje uzupełnień i po ich uwzględnieniu, dokument trafi jutro do konsultacji społecznej - poinformował dziennikarzy wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Mają one trwać dwa miesiące, czyli dwa razy dłużej, niż dokumenty o podobnym charakterze. Po ich zakończeniu, projekt Strategii… będzie podlegał ostatecznym konsultacjom międzyrządowym i jesienią tego roku zostanie przyjęty przez Radę Ministrów.

- Już z tej wersji dokumentu, pod względem formy i treści, rząd może być dumny - dodał wiceminister Kwieciński.

Liczy ok. 200 stron (co wiceminister uważa za wadę), ale istotne jest, że ma on charakter dokumentu strategicznego. Jego istotą – poza sformułowaniem diagnozy stanu gospodarki i uwarunkowań rozwoju - jest zapisanie ponad 200 „flagowych” projektów.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA