REKLAMA

Rynek pracy skorzysta na Brexicie

  • www.pulshr.pl
  • Autor: Pulshr.pl
  • 30 czerwca 2016 14:27
Rynek pracy skorzysta na Brexicie Jacek Levernes, prezes Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL

- Patrząc na to, co się dzieje w Europie, to z jednej strony - z powodu poglądów politycznych - Brexit może nie jest idealny, ale dla nas może to oznaczać, że będzie nam łatwiej, bo Polacy, którzy pracują w Anglii czy innych krajach, wrócą do Polski - mówi Jacek Levernes, prezes Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL.

300 tys. osób, tyle może wynieść zatrudnienie w centrach usług dla biznesu już za cztery lata. Obecnie branża zatrudnia już 212 tys. osób. Czy uda się zaspokoić rosnące potrzeby kadrowe? - Mam nadzieję, że tak choć, oczywiście nie będzie łatwo - mówi Jacek Levernes, prezes ABSL. Pomóc może Brexit.

Jak podkreśla, w Polsce studiuje 1,7 mln osób, a co roku mury uczelni opuszcza ok. 300-400 tys. absolwentów, możliwe że w najbliższych latach wzrośnie również odsetek obcokrajowców pracujących w centrach usług w Polsce. Obecnie wynosi on 9-10 proc.

- W branży usług dla biznesu zatrudniamy 20 tys. obcokrajowców. Wątpię, aby była inna branża w Polsce, w której jest tak wysoki procent - mówi Levernes. Jak podkreśla, najczęściej obcokrajowcy są zatrudnieni ze względu na znajomość języków, które są w Polsce niszowe.

- Przykładowo zatrudnialiśmy młodych ludzi z Portugalii, bo tam mieli ciężko z pracą, a my z drugiej strony potrzebowaliśmy ludzi, którzy bardzo dobrze mówią po portugalsku - dodaje prezes ABSL.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA