REKLAMA

Ryszard Petru: Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes

 • Autor: PAP/EM
 • 23 marca 2017 12:53
Ryszard Petru: Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes Lider Nowoczesnej Ryszard Petru (fot. Nowoczesna/twitter)

Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes gospodarczy i polityczny; to ożywienie wymiany handlowej i zwiększenie polityki bezpieczeństwa - powiedział w Sejmie lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

"Europa kilku prędkości to dla nas najgorsza wiadomość z możliwych. Oznacza bowiem, że Polska wypada z głównego nurtu, w wyniku obecnie prowadzonej polityki przez rząd PiS" - powiedział Petru w debacie nad informacją rządu na temat stanu polskiej polityki zagranicznej wobec UE i strategii w zakresie integracji Polski ze strefą euro. Wniosek o informację rządu złożył klub Nowoczesnej.

Zdaniem Petru, Polska w tym momencie politycznie jest w "ogonie Europy", łamie m.in. solidarność europejską.

Lider Nowoczesnej przekonywał, że przyjęcie przez Polskę euro to dla nas "strategiczny interes" gospodarczy i polityczny. Jak ocenił, wejście do strefy euro to m.in. ożywienie wymiany handlowej, eliminacja ryzyka walutowego, wzmocnienie konkurencji oraz zwiększenie polityki bezpieczeństwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • wszyscywszystkowiedzą 2017-03-25 10:04:30
  Petru, jako pachołek Balcerowicza, już wprowadził do Polski złodziejskie fundusze emerytalne, kredyty frankowe a teraz wprowadza fundusze ubezpieczeniowe, no i oczywiście walutę euro. Dla Polaków, jest to szkodliwe a dla takiego cinkciarza, to dobry interes.
 • Bogusia 2017-03-23 17:20:46
  Do no chyba nie: nieee, chleb smakuje lepiej, niż w Niemczech, więc musi być trochę droższy! Uważam, że tak około 5-7 euro będzie wart!
 • no chyba nie 2017-03-23 16:54:56
  Do Bogusia: tak a chleb zamiast zamiast 2zł będzie 2 euro
 • Bogusia 2017-03-23 15:03:51
  Euro w Polsce? Oznacza, że moje 2400 zł emerytury zamienią się w 2400 euro? A to bardzo podoba mi się taki postulat!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA