REKLAMA

Rząd chce wprowadzić podatek za wodę

 • Autor: PortalSpozywczy.pl
 • 22 kwietnia 2016 10:04
Rząd chce wprowadzić podatek za wodę

Ministerstwo Środowiska chce zmian w ustawie o prawie wodnym. Będą one dotyczyć podmiotów, które pobierają więcej niż pięć metrów sześciennych wody dziennie.

Płacić będą musieli też rolnicy, którzy zużywają więcej niż pięć metrów sześciennych wody dziennie. Istnieje więc ryzyko wzrostu cen żywności.

Rząd szacuje, że pośrednie skutki zmiany prawa mogą kosztować przeciętnego Kowalskiego ok. 30 zł rocznie.

Ustawa przewiduje też powołanie specjalnej spółki - Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wody Polskie". Będzie pobierać, opłaty, wydawać pozwolenia, odpowiadać za budowę wałów przeciwpowodziowych, regulację rzek czy budowę dróg wodnych.

Ustawa ma być uchwalona do końca czerwca i wejść w życie z początkiem przyszłego roku. ​

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • poranny 2016-05-19 22:46:44
  Taki podatek przegłosowała poprzednia koalicja. Po co zrzucacie na PIS.
 • Ewa 2016-04-24 10:48:09
  Do Ewa: Jesteś zaślepiona nienawiścią jaką rozsiewa niewielka grupa cwaniaków z byłej władzy nazwanych niedawno cyt. ”komuniści i złodzieje” to tysiące ludzi dają tak sobą manipulować, ślepo wierząc w socjotechniczne sztuczki tych ludzi. Ewo! przeczytaj artykuł ze zrozumieniem, przyjmij do wiadomości to, że opracowany w resorcie środowiska projektu ustawy – Prawo wodne, jest odpowiedzią rządu na wymogi ramowej dyrektywy wodnej UE. A pieniądze trafią nie do Rydzyka, ale trafią do PGW „Wody Polskie” Mają zostać wydane na zaniedbane od lat śródlądowe drogi wodne. Ministerstwo Środowiska, komentując dla "DGP" nowe przepisy, uspokaja, że nie będą one dotyczyły gospodarstw domowych.
 • Ewa 2016-04-23 09:25:18
  Co jeszcze ten rząd wymyśli czy przy każdej toalecie będzie waga i od tego podatek żeby grube miliony zanieść Rydzykowi normalnie żyć się nieda w tej Polsce jakie jeszcze podatki wprowadzam żeby sobie podnosić pasie czy ktoś to może zatrzymaćREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA