REKLAMA

Rząd chce zlikwidować resort skarbu do 2017 roku

  • Autor: PAP/GP
  • 26 stycznia 2016 12:17
Rząd chce zlikwidować resort skarbu do 2017 roku Fot. PTWP

· Nadzór nad spółkami energetycznymi w ciągu kilkunastu tygodni zostanie przeniesiony do Ministerstwa Energi.
· W dalszej perspektywie trafią pod to ministerstwo także spółki paliwowe.
· Likwidacja resortu skarbu będzie możliwa na początku 2017 roku, poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz.

- W ciągu kilkunastu tygodni nadzór nad spółkami energetycznymi zostanie przeniesiony z Ministerstwa Skarbu Państwa do Ministerstwa Energii. W dalszej perspektywie do Ministerstwa Energii trafią też spółki paliwowe - napisał Jackiewicz w piśmie MSP na posiedzenie Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności.

Pod nadzorem Ministerstwa Skarbu Państwa pozostaną wówczas takie spółki o znaczeniu strategicznym, jak m.in. PKO BP, PZU, KGHM i Grupa Azoty.

- W momencie likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa, co może nastąpić na początku 2017 r., nadzór nad spółkami trafiłby do nowo powołanej agencji - poinformował minister.

Przeczytaj o niskich cenach ropy i ich wpływie na polski węgiel.

Jackiewicz poinformował, że Ministerstwo Skarbu Państwa planuje sformułowanie nowych zasad polityki nadzoru właścicielskiego skoncentrowanych na wykorzystaniu aktywów Skarbu Państwa m.in. dla celów rozwojowych.

- W resorcie Skarbu Państwa trwają przygotowania do reformy nadzoru właścicielskiego oraz zarządzania majątkiem publicznym, tak aby dostosować nadzór do nowej sytuacji, jaka nastąpi po likwidacji resortu. Na początku grudnia 2015 r. minister Skarbu Państwa powołał zespół doradczy do spraw reformy nadzoru właścicielskiego. Zadaniem tego zespołu jest przeanalizowanie krajowych oraz zagranicznych rozwiązań w zakresie nadzoru właścicielskiego. Zespół opracuje nową koncepcję organizacji oraz uregulowań prawnych mających na celu bardziej efektywne zarządzanie mieniem państwowym i komunalnym - napisał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA