REKLAMA

Rzad dmucha na zimne i tworzy dodatkowy fundusz na zabezpieczenie płynności biur podróży

  • Autor: PAP/AS
  • 07 lutego 2016 14:50
Rzad dmucha na zimne i tworzy dodatkowy fundusz na zabezpieczenie płynności biur podróży Autorzy chcą wzmocnienia całościowego systemu zabezpieczeń finansowych na wypadek niewypłacalności biur podróży (fot. pixabay.com CC0)

Rzad dmucha na zimne i chce stworzyć dodatkowy fundusz na zabezpieczenie płynności biur podróży i który prowadzony byłby przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny - ujawnia Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Jak piszą autorzy zapowiedzi, w świetle komplikującej się sytuacji geopolitycznej, dotyczącej najpopularniejszych kierunków wyjazdów turystycznych polskich turystów korzystających z usług biur podróży (Egiptu, Tunezji, Turcji) i w związku z nasilającym się w świecie terroryzmem, nastąpił wzrost zagrożenia dla płynności finansowej, a co za tym idzie wzrost ryzyka wystąpienia niewypłacalności biur podróży w trakcie sezonu turystycznego 2015/2016.

W związku z powyższym konieczne jest wzmocnienie systemu zabezpieczeń finansowych na wypadek niewypłacalności i pilne wprowadzenie II filaru zabezpieczeń finansowych na wypadek niewypłacalności biur podróży, poprzez wprowadzenie nowego Funduszu prowadzonego w ramach Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Autorzy chcą wzmocnienia całościowego systemu zabezpieczeń finansowych na wypadek niewypłacalności biur podróży. Uważają, że jest możliwe jedynie poprzez stworzenie rezerwy finansowej w systemie zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki i pośredników turystycznych (tzw. drugi filar).

Utworzenie rezerwy finansowej pozwoli na zgromadzenie niezbędnych środków, gdyby w przyszłości zabezpieczenie finansowe organizatora turystyki lub pośrednika turystycznego nie było wystarczające na zapewnienie powrotu klientów do kraju oraz na zwrot wpłat dla klientów.

Wprowadzenie II filaru zabezpieczeń finansowych na wypadek niewypłacalności biur podróży, poprzez wprowadzenie nowego Funduszu prowadzone będzie w ramach Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Podatnik 2016-02-07 15:29:05
    Czy można prosić o jasne określenie skąd będą pochodzić przeznaczone na to pieniądze!? Wygląda na to że z naszych podatków.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA