REKLAMA

Rząd likwiduje lukę prawną. Kierowcy nie uciekną przed zabraniem prawa jazdy

  • Autor: PAP/AT
  • 08 listopada 2016 08:37
Rząd likwiduje lukę prawną. Kierowcy nie uciekną przed zabraniem prawa jazdy Podstawą do wydania przez starostę decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie prędkości wbędzie informacja o tym fakcie przekazana przez policję lub Główny Inspektorat Transportu Drogowego (fot.pixabay.com)

• Kierowca, który przekroczy prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h już nie uniknie zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące.
• Rząd likwiduje lukę w prawie.

Od nowego roku zacznie obowiązywać ustawa uszczelniająca przepisy dotyczące zasad zatrzymywania prawa jazdy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, do którego dotarł "DGP", podstawą do wydania przez starostę decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h będzie informacja o tym fakcie przekazana przez policję lub Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Dziś upoważnieniem do zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące jest informacja o... zatrzymaniu dokumentu.

Czytaj też: Akcyza od auta: Od 2017 r. zmieni się sposób liczenia akcyzy. Jakie stawki?

W związku z tym kierowcy, który nie ma przy sobie prawa jazdy (niezależnie od tego, czy naprawdę zapomniał dokumentu, czy też skłamał, że nie ma go przy sobie), grożą jedynie mandat za przekroczenie prędkości, punkty karne oraz grzywna za brak dokumentu. Uniknie za to zatrzymania prawa jazdy - podaje "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA