REKLAMA

Rząd ma już gotowe stanowisko ws. zakazu handlu w niedzielę

 • Autor: PAP/JS
 • 13 marca 2017 17:42
Rząd ma już gotowe stanowisko ws. zakazu handlu w niedzielę Zgodnie z obywatelskim projektem, zakaz handlu w niedziele miałby dotyczyć większości placówek handlowych (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

Stanowisko rządu w sprawie projektu zakazu handlu w niedzielę jest już właściwie przygotowane i "do dwóch tygodni maksymalnie" kwestia ta pojawi się na posiedzeniu Rady Ministrów - zapowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

• Rząd opowiada się za zakazem handlu w niedzielę, ale jest przeciwko karaniu więzieniem za naruszenie tego zakazu. 

• Zgodnie z obywatelskim projektem, zakaz handlu w niedziele miałby dotyczyć większości placówek handlowych.

•  Zakaz miałby natomiast nie obowiązywać platform ani portali internetowych sprzedających towary, które nie powstały w wyniku działalności produkcyjnej

Rafał Bochenek powiedział, że rząd "jest za tym, żeby ograniczyć handel w niedzielę", ale - zaznaczył - jest "pytanie, jak to ma wyglądać w szczegółach".

"Które podmioty będą mogły być otwarte, do których może godzin, bo różne rozwiązania funkcjonują w wielu krajach zachodniej Europe - w wielu krajach zachodniej Europy zakaz handlu w niedzielę funkcjonuje. Natomiast my jesteśmy definitywnie i jednoznacznie przeciwko karaniu więzieniem za naruszanie tego zakazu" - zaznaczył rzecznik rządu. "To jest element, który na pewno w tym stanowisku dość jednoznacznie wybrzmi" - powiedział Bochenek.

Dopytywany w ile niedziel w miesiącu będzie obowiązywał zakaz handlu, odpowiedział: "To w tym momencie jeszcze jest dyskutowane".

Więcej przeczytasz tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Państwo Kościelne 2017-03-16 09:09:56
  Niech się jeden głupek z drugim przejdzie w niedzielę po dowolnej galerii handlowej zamiast kazać robić zakupy służącemu. zobaczyłby tłumy ludzi, którzy nie mają w tygodniu czasu robić zakupów. Zobaczyłby rodziców, którzy przyjechali kupić dzieciom ubranka, zapracowanych urzędników, którzy chcą zrobić zakupy na cały tydzień, ludzi którzy przyszli do kina i przy okazji chcą coś kupić. Niestety ta władza wie lepiej. Dla zaspokojenia żądań kleru, PIS poświęca dobro zwykłych obywateli. Znowu ideologia rządzi w tym kraju.
 • popisy 2017-03-15 20:03:38
  Z handlem spotykamy się na każdym kroku, nie da się tego zakazać na jeden dzień. Handel to też restauracja, apteka itd…. Niech wszystko zdelegalizują to posłowie będą musieli sobie gotować w domkach… już to widze jak przypalaja garnki
 • Tola z Opola 2017-03-13 19:29:25
  Solidarność - siła polskiego narodu! Każdy (...) widzi, że na tej waszej zmianie zyskaja nie ci, co teoretycznie maja zyskac-zwykli polacy stracą!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA