REKLAMA

Rząd Mateusz Morawieckiego. Z Sejmu przestaną wreszcie wychodzić złe przepisy gospodarcze?

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 11 grudnia 2017 17:20
Rząd Mateusz Morawieckiego. Z Sejmu przestaną wreszcie wychodzić złe przepisy gospodarcze? Zdaniem przedsiębiorców, jeśli chodzi o gospodarkę, premier Morawiecki już ma się czym pochwalić. Fot. KPRM/Flickr

Przedsiębiorcy mają nadzieję, że w związku z powołaniem nowego rządu, z Sejmu przestaną wreszcie wychodzić złe przepisy gospodarcze i przyśpieszą prace nad Konstytucją dla biznesu oraz Ordynacją podatkową.

- Dostrzegamy fakt, że premier jest w dalszym ciągu uzależniony politycznie i trudno przypuszczać, że zacznie jakąś autorską politykę gospodarczą i społeczną. Zauważamy jednak, że premier Morawiecki jest właściwszym wyborem na to stanowisko, niż premier Beata Szydło, która była w kluczowych kwestiach związanych z gospodarką kompletnie niesamodzielna, także w podejmowaniu decyzji o charakterze gospodarczym - mówił WNP.PL Wojciech Warski, przewodniczący konwentu BCC, wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego, w której reprezentuje interesy pracodawców.

Jego zdaniem Mateusz Morawiecki jest lepszym wyborem nie tylko z punkty widzenia spraw dotyczących gospodarki, jak i przedsiębiorców, ale także dlatego, że będzie bardziej wiarygodny na arenie międzynarodowej niż Beata Szydło, której wiarygodność była równa zeru.

Zdaniem przedsiębiorców jeśli chodzi o gospodarkę, premier Morawiecki już ma się czym pochwalić. Za niewątpliwy jego sukces uznają poprawę ściągalności podatków. Ich zdaniem nowa funkcja ułatwi mu koordynowanie polityki gospodarczej w skali rządu. Może też zapobiec wychodzeniu z Rady Ministrów ustaw szkodliwych dla przedsiębiorców, takich jak zniesienie limitu składek na ZUS.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA