REKLAMA

Rząd nie przywróci małego ruchu granicznego

  • Autor: PAP/AT
  • 27 marca 2017 07:36
Rząd nie przywróci małego ruchu granicznego Według MSWiA zawieszenie umowy z Rosją ma wiele pozytywnych aspektów (fot.wikipedia.org/Fsopolonezcaro)

W obwodzie kaliningradzkim rośnie militaryzacja i aktywność rosyjskich służb specjalnych. W związku z tym mały ruch graniczny z Rosją nie zostanie przywrócony.

Przedstawiciele resortu spraw wewnętrznych podkreślają, że bezpieczeństwo Polski jest najważniejsze - pisze "Gazeta Prawna Codziennie".

W ubiegłym roku Polska organizowała dwa międzynarodowe wydarzenia: szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży. To z tego powodu zawieszono mały ruch graniczny z Rosją.

Jak powiedział Sebastian Chwałek, podsekretarz stanu w MSWiA, "do negatywnych zjawisk, które w ostatnim czasie uległy nasileniu, należy przede wszystkim zaliczyć rosnącą militaryzację obwodu kaliningradzkiego(...) oraz podwyższoną aktywność służb specjalnych i innych resortów siłowych".

Czytaj też: Ukraina: Ruch bezwizowy z UE?

"Gazeta Polska Codziennie" pisze, że wznowienia małego ruchu granicznego domagają się posłowie PO, wskazując rzekome negatywne skutki zawieszenia umowy, np. wyliczając kwoty, jakie Rosjanie wydawali w polskich sklepach czy restauracjach.

Jednak według MSWiA zawieszenie umowy z Rosją ma wiele pozytywnych aspektów: przyczyniło się do spadku działalności związanej z przemytem alkoholu, paliwa i papierosów, a Polacy zamiast jeździć na zakupy do Rosji zaczęli nabywać towary w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA