REKLAMA

Rząd odblokuje pieniądze na tor wodny Szczecin-Świnoujście

  • Autor: PAP/AT
  • 08 grudnia 2017 06:35
Rząd odblokuje pieniądze na tor wodny Szczecin-Świnoujście Tor wodny Szczecin-Świnoujście (fot.wikipedia.org)

Rząd kontynuuje program poprzedników i stara się pogłębić tor wodny Szczecin-Świnoujście do 12,5 m. W piątek (8 grudnia) Rada Ministrów zaakceptuje plan utrzymania wód morskich.

W piątek (8 grudnia) Rada Ministrów zaakceptuje plan utrzymania wód morskich ujścia Odry warty 237 mln zł. Dzięki temu odblokuje pieniądze na droższy projekt - pisze "Puls Biznesu".

Rząd kontynuuje program poprzedników i stara się pogłębić tor wodny Szczecin-Świnoujście do 12,5 m - podaje "Puls Biznesu". Gazeta dodaje, że inwestycja warta jest 1,3 mld zł, a 85 proc. kwoty może zapewnić Komisja Europejska. Jest jeden warunek, by z tego skorzystać.

"Bruksela wymusiła na nas opracowanie wieloletniego planu utrzymania wód morskich w rejonie ujścia Odry, by inwestycja nie poszła na marne, by tor był utrzymywany w należytym stanie" - mówi "PB" Jerzy Materna, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej.

Zapowiada, że w piątek dokument przyjmie Rada Ministrów, ponieważ w czwartek resort finansów zgodził się na jego finansowanie. Wieloletni program utrzymania kosztować ma 237 mln zł.

"Po zaakceptowaniu go przez rząd Centrum Unijnych Projektów Transportowych przekaże 12 grudnia finansowanie inwestycji związanej z pogłębieniem toru Szczecin-Świnoujście" - dodaje Materna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA