REKLAMA

Rząd przygotowuje specjalny plan dla Śląska

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 08 sierpnia 2016 08:44
Rząd przygotowuje specjalny plan dla Śląska Plan zakłada m.in. restrukturyzację bazy gospodarczej, w tym górnictwa węgla kamiennego (Fot. Shutterstock.com)

Trwają prace nad przygotowywaniem „Planu dla Śląska”, który będzie częścią „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” czyli tzw. planu Morawieckiego - zapowiada Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii i poseł PiS ze Śląska.

Plan zakłada m.in. restrukturyzację bazy gospodarczej, w tym górnictwa węgla kamiennego, dostosowanie oferty edukacyjnej, rewitalizację obszarów zdegradowanych i poprawę jakości środowiska.

Nad wstępnymi propozycjami dla Śląska rozmawiano podczas wizyty Mateusza Morawieckiego, wicepremiera i ministra rozwoju, w Zabrzu i Katowicach. Premier Morawiecki zapowiedział, że kolejną wizytę w Katowicach złoży 14 września br., kiedy już będą znane bardziej szczegółowe propozycje „Planu dla Śląska”.

„ Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” akcentuje znaczenie innowacyjnych rozwiązań i technologii w umacnianiu wzrostu gospodarczego oraz rolę regionów w ich kreowaniu. Dla Śląska to szansa na rozwój - podkreśla Grzegorz Tobiszowski.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA