REKLAMA

Rząd przyjął projekt ustawy o wyposażeniu morskim

  • Autor: PAP/JS
  • 04 października 2016 18:15
Rząd przyjął projekt ustawy o wyposażeniu morskim (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Wprowadzenie zasad przeprowadzania oceny zgodności wyposażenia morskiego i obowiązków jego producentów - zakłada projekt ustawy o wyposażeniu morskim, przyjęty przez Radę Ministrów.
• Projekt dostosowuje polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej.

Projekt ustawy przygotowało ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Jak wskazało w komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów Centrum Informacyjne Rządu, projektowana ustawa ma zapewnić jednolite stosowanie zasad związanych z nadzorem rynku nad wyposażeniem morskim. Projekt ma charakter techniczny - dostosowuje polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej.

W projekcie określono zasady przeprowadzania oceny zgodności wyposażenia morskiego i obowiązki jego producentów. Wskazano zasady i tryb autoryzacji jednostek oceniających zgodność wyposażenia morskiego, a także sposób notyfikacji tych jednostek oraz zasady funkcjonowania systemu nadzoru rynku nad wyposażeniem morskim.

Czytaj też: Rząd za projektem wydłużenia terminu na wznowienie sprawy cywilnej

"Wdrożenie do polskiego prawa aktualnych wymogów unijnych stworzy warunki dla polskich producentów do wytwarzania wyposażenia morskiego, zgodnie z obowiązującymi standardami oraz umożliwi im prowadzenie konkurencyjnej działalności na rynku Unii Europejskiej" - wskazało w komunikacie CIR.

Rozwiązania zawarte w projekcie ustawy zapewnić mają także organom administracji skuteczne wykonywanie zadań nadzoru rynku nad wyposażeniem morskim.

"Zaproponowane przepisy pozwolą uniknąć nakładania nieadekwatnych obciążeń i obowiązków na podmioty gospodarcze, jednostki notyfikowane i organy administracji rządowej w sektorze wyposażenia morskiego" - poinformował CIR.

Proponowane przepisy zastąpią dotychczas obowiązującą ustawę z 20 kwietnia 2004 r. o wyposażeniu morskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA