REKLAMA

Rząd rozważa opodatkowanie e-sklepów i e-handlu

  • Autor: PAP/GP
  • 11 stycznia 2016 07:30
Rząd rozważa opodatkowanie e-sklepów i e-handlu Szacuje się, że w tym roku na zakupy w sieci Polacy wydadzą ok. 45 mld zł (fot. W.Hook, flickr.com, CC BY-SA 2.0)

Według informacji, do których dotarł dziennik "Rzeczpospolita", rząd zamierza obłożyć podatkiem obrotowym ok. 20 tys. działających w Polsce e-sklepów. Pomysłowi przyklasnęła większość tradycyjnych branżowych organizacji handlowych.

Spodziewają się one, że dzięki temu przynajmniej mniejsze sieci zapłacą mniejszą stawkę podatku niż zakładane 2 proc. rocznie. Natomiast zdaniem ekspertów od e-handlu postawi on polskie firmy internetowe w bardzo trudnej sytuacji.

Polskie podmioty będę zmuszone do stosowania wyższych cen, co znacznie obniży ich konkurencyjność wobec zagranicznych sklepów - uważa Monika Majewska z firmy odzieżowej Balladine.com.

Szacuje się, że w tym roku na zakupy w sieci Polacy wydadzą ok. 45 mld zł, czyli o ponad 20 proc. więcej niż w 2015 r. Podatek obrotowy od handlu ma przynieść w br. 2 mld zł. Zacznie obowiązywać w I kwartale.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Niewolnik Systemu 2016-01-11 10:29:15
    Jeżeli to wprowadzą, to doprowadzą nas do bankructwa. Teraz ledwo starcza na wszystkie haracze (zus, podatki, zabójcze kredyty, czynsze idt). Wymyślił to jakiś (...), który nie ma pojęcia jak funkcjonują małe firmy sprzedające w internecie. Trzeba spieprzać z tego kraju!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA