REKLAMA

Rząd stawia na elektryczne auta. Będzie dofinansowanie do zakupu

  • Autor: PAP/AT
  • 27 września 2016 06:28
Rząd stawia na elektryczne auta. Będzie dofinansowanie do zakupu Rząd chce dofinansować zakup pierwszych 100 tys. tego typu aut elektrycznych (fot. pixabay)

Rząd chce, by za cztery lata po polskich drogach jeździło kilkadziesiąt tysięcy elektrycznych samochodów, a w 2025 r. ma ich być milion.

W Mielcu wyprodukowano elektryczne auto, które rozpędza się do 100 km/godz. w sześć sekund, a przejechanie nim stukilometrowej trasy kosztuje 4 zł.

Obecnie po polskich drogach jeździ zaledwie 200 samochodów elektrycznych na ponad 23 mln pojazdów – informuje "Gazeta Polska codziennie".

Rząd ma więc ambitny plan. Chce, by za cztery lata po polskich drogach jeździło kilkadziesiąt tysięcy elektrycznych samochodów, a w 2025 r. ma ich być milion.

Energetyczne koncerny są bardzo zainteresowane rozwojem rynku elektromobilnego, bo miałyby ogromny dodatkowy zbyt na wyprodukowaną przez siebie energię.

Jak podało Ministerstwo Energii, aby zachęcić kierowców do zakupu samochodów elektrycznych, rząd chce dofinansować zakup pierwszych 100 tys. tego typu aut.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA