REKLAMA

Rząd stworzy Polski Holding Hotelowy?

  • Autor: PAP/AT
  • 14 czerwca 2017 06:15
Rząd stworzy Polski Holding Hotelowy? W ministerstwie infrastruktury i budownictwa rozważana jest koncepcja utworzenia państwowej grupy hotelowej (fot.fotolia)

Rząd chce połączyć hotele i ośrodki wczasowe należące do spółek skarbu państwa i stworzyć Polski Holding Hotelowy.

Jak dowiedział się "Puls Biznesu", w ministerstwie infrastruktury i budownictwa rozważana jest koncepcja utworzenia państwowej grupy hotelowej, obejmującej hotele, którymi dysponują spółki skarbu państwa.

Obecnie prowadzone są analizy rentowności takiego rozwiązania. Jest jeszcze za wcześnie, aby wskazać, jaki kształt miałaby przyjąć współpraca na tym tle - poinformował "Puls Biznesu" resort.

Według "PB", ministerstwa zwróciły się z prośbą do podlegających im spółek o przedstawienie wykazu hoteli i ośrodków wypoczynkowych, a także związanej z nimi dokumentacji (w tym finansowej). Resort energii wysłał pisma w tej sprawie m.in. do PGE, PGNiG i KW - czytamy w artykule.

"Analizujemy rożne scenariusze dla Geovity. Jeśli przestawiona propozycja okaże się korzystna od strony biznesowej i będzie zawierać ciekawe propozycje rozwoju - rozważymy udział w projekcie" - skomentowało propozycję sprzedaży swojej sieci hotelarskiej biuro prasowe PGNiG.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PZPR wiecznie żywy 2017-06-14 09:09:31
    Wszystko bu chcieli scentralizować i podporządkować sobie a przy okazji będzie fajna robota za grubą kasę dla następnych PISiewiczów. Czysta komuna.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA