REKLAMA

Rząd zajmie się umową CETA i ustawą metropolitalną

  • Autor: GP
  • 27 września 2016 08:02
Rząd zajmie się umową CETA i ustawą metropolitalną Premier Beata Szydło wyznaczyła powiedzenie rządu na samo południe we wtorek (27 września). (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Rząd we wtorek (27 września) wysłucha opinii o CETA.
• Na posiedzeniu, które rozpocznie się w południe, poruszone będą też tematy Mieszkania Plus i ustawa metropolitalna dla Śląska.

Na przewidzianym we wtorek (27 września) posiedzeniu rządu premier Beata Szydło i jej ministrowie zajmą się umową UE - Kanada (CETA). Bilans korzyści i strat, jakie wiążą się z umową CETA przedstawi Ministerstwo Rozwoju.

Na spokładaniu rządu będą też poruszane tematy Narodowego Funduszu Mieszkaniowego i ustawa metropolitalna dla Śląska.

Ministrowie z premier spotkają się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o 12.

Kukiz'15 protestuje wobec CETA i TTIP

Umowa CETA jest od miesięcy negocjowana między UE a Kanadą. Analogiczna umowa jest też przedmiotem rozmów między Brukselą, a Waszyngtonem (TTIP). Obie te handlowe umowy są pod bardzo intensywną krytyką części opinii publicznej w Europie.

W Polsce niezadowolenie z prowadzonych negocjacji wyraża Kukiz'15.

Czytaj: Paweł Kukiz jest świadom jak małe szanse mają projekty Kukiz'15 w parlamencie

- (CETA to -red.) kwestia dużo bardziej niebezpieczna niż pisma, które kieruje do nas Parlament Europejski (PE) i Komisja Europejska (KE). Umowa CETA między UE a Kanadą, jest bardzo groźna dla polskich rolników i przedsiębiorców - mówił w połowie września Piotr Apel, poseł Kukiz'15.

W myśl słów posła Apela CETA i TTIP są bardzo kluczowymi przedsięwzięciami dla europejskiej i polskiej gospodarki, a negocjacje w ich temacie są prowadzone wręcz tajnie.

- PiS przez kilka miesięcy nie chce dopuścić do głosowania uchwały Kukiz'15, nie chce też dopuścić do głosowania podobnej uchwały PSL, które dotyczą tych umów - mówił dalej Apel. Oba kluby chcą opóźnienia wejścia w życie CETA i TTIP. Uważają, że nie znamy ogromu konsekwencji jakie umowy wywrą na polską i europejską gospodarkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA